Vítejte v našem areálu !
Úvod Restaurace Ubytování Sport Zábava Okolí Plánované akce Fotogalerie
Kontakty:    

Okolí

 
 
Aladin  
 
Rybolov
 
Houbaření
 

V blízkém okolí našeho areálu se nachází několik historicky významných památek, které stojí za to navštívit. Také jsou zde novodobé stavby, jako například Žďákovský most nebo rozhledna Onen svět. Krásná jihočeská příroda nabízí nezapomenutelné výlety na kole, houbaření nebo rybolov. Krásným zážitkem je rovněž plavba výletním parníkem po přehradní nádrži.

 
Zámek Orlík   Hrad Zvíkov

První písemné zmínky o Orlíku pocházejí z let 1230-1251, kdy byl jen dřevěným hrádkem. V průběhu 13. a 14. století byl přestavěn na kamenný gotický hrad, který roku 1508 zničil požár. Poté byl opět opraven a roku 1802 přestavěn na panské sídlo.

 

Hrad Zvíkov patří k nejpřednějším stavbám české středověké světské architektury. Zakladatelem hradu byl královský rod Přemyslovců v letech 1226 - 1278.

Všechny tyto památky a stavby jsou v okruhu 30 km od Sportovně - rekreačního areálu Radava !
 
Milevský klášter   Žďákovský most

Nejstarší klášter českého jihu vnikal již od roku 1184 a postupně byl přistavován až do druhé poloviny 13. století. V roce 1187 se stává prvním opatem, mladý teprve dvaadvacetiletý Jarloch, s nímž sem přišli první premonstráti ze želivského kláštera.

 

Žďákovský most patří k nejkrásnějším ocelovým obloukovým mostům na světě. Most, uvedený do provozu v roce 1967, je dodnes největším mostem svého druhu na světě. Jedná se o technicky i esteticky dokonale navržené a provedené mostní dílo.

Jízdní řád parníku   Objednávky exkurzí do přehrady
Výletní parník Orlická přehrada   Orlická vodní elektrárna - hráz
  RK Design 2011